Haziran 27, 2017

Linux Günlükleri Yayın Hayatına Başlıyor..

Başlıyoruz      Merhaba arkadaşlar. Belki beni eski yazılarımdan tanıyorsunuzdur. Uzun bir aradan sonra tekrar blog yazmaya başlıyorum. Bu sefer edindiğim deneyim ile daha da profesyonel olmaya çalışacağım. Blog sayfamızın amacı adından da anlaşıldığı gibi Linux olacak. Bunun sebebi ise yeni başladığım Linux platformunda karşılaştığım sorunlara bulduğum çözümleri bir kenara not etme ihtiyacım.

     Birkaç hafta önce Elementary OS Loki kullanmaya başladım ve bu platforma yabancı olduğum için bazen bazı sorunlarla karşılaştım. Kimisinin çözümü basit olmasına karşın kimisinin çözümü için uzun bir uğraş verdim. Bu uğraşların sonunda bulduğum çözümleri bir araya getirmek, Türkçe bir kaynak oluşturmak ve benimle aynı sorunları yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak istedim. Bununla birlikte unutmayın ki ben Linux konusunda uzman değilim. Ben de sizler gibi sıradan bir kullanıcıyım. Karşılaştığım sorunlar dışında çok da bir tecrübem yok. Bu nedenle her zaman bana soracağınız sorulara cevabım olamayabilir ama ben elimden geldiğince sizlere yardım etmek için burada olacağım. Eğer siz de benzer sorunlar yaşarsanız bana iletişim bölümünden kendi çözümlerinizi yollayabilirsiniz. Ben de sizin isminizle sizin çözümünüzü orijinal konunun altına ekleyebilirim. Yani blog sayfamı sadece ben değil siz de geliştirebilir, aktif katılım sağlayabilirsiniz.
     Peki neler yazacağım? Sadece sorun çözümleri değil, uygulama incelemeleri ve karşılaştırmalar yapacağım. Çeşitli yerli ve yabancı siteleri tarayıp bazı ipuçlarını paylaşacağım ve en önemlisi sık kullanılan komutlar hakkında bilgiler vereceğim. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler, iyi günler...

0 yorum:

Yorum Gönder